Masaż leczniczy

Masaż leczniczy przynosi ulgę w bólu, zapobiega powstawaniu schorzeń, relaksuje oraz poprawia jakość życia. Jest jednym z najczęściej wybieranych masaży zarówno w małych, jak i dużych miastach, takich jak Wrocław czy Warszawa.

Dla kogo masaż leczniczy?

Na ten typ masażu decyduje się coraz więcej osób ze względu na jego skuteczne działanie przy różnego rodzaju dolegliwościach. Bardzo dobrze wpływa na pacjentów borykających się z bólem kręgosłupa. Stosowany jest głównie przy:
  • wadach postawy,
  • zmianach zwyrodnieniowych,
  • przeciążeniu,
  • rwie kulszowej.
Masaż leczniczy
Masaż leczniczy zalecany jest również przy napięciach mięśni, które mogą być spowodowane stresem. Pomoże także po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, przy uszkodzeniu mięśni i ścięgien. Warto zaproponować masaż leczniczy osobom przewlekle leżącym. Polepszy krążenie krwi, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko bolesnych odleżyn. W takiej sytuacji idealnym wyjściem jest masaż z dojazdem do Klienta. Oszczędzą Państwo swój czas, szczególnie w zatłoczonych miastach, jak np. Wrocław.

Co daje masaż leczniczy?

Masaż przede wszystkim przyśpiesza przepływ krwi, co wpływa pozytywnie na proces kuracji. Pomaga organizmowi wytworzyć endorfiny, które redukują stres. Badania kliniczne potwierdzają pozytywny wpływ masażu na miejscowe zmiany w tkankach poddanych uciskowi.

Rodzaje masażu leczniczego we Wrocławiu

Najczęściej wykonuję masaż klasyczny, który polega na wykorzystaniu systematycznych ruchów głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania oraz wibracji.
W zależności od siły nacisku można uzyskać różne efekty. Przy delikatnie przeprowadzonym masażu pacjent będzie odprężony i zrelaksowany. Gdy siła zostanie zwiększona, organizm przyśpieszy obieg krwi. Najczęściej masaż klasyczny wykonywany jest w kierunku serca, przy pomocy środków nadających poślizg, np. oliwki, talku, wazeliny.

Przeciwwskazania do wykonywania masażu leczniczego

Z masażu leczniczego nie mogą korzystać osoby, które mają zmiany ropne na skórze lub niezagojone blizny. Osoby po złamaniu kości, naderwaniu mięśni również nie powinny zbyt szybko poddawać się masażom.

Rehabilitacja Wrocław

Istotne jest, by wybrać odpowiednią osobę do wykonywania masażu. Od fizjoterapeuty należy wymagać pełnej wiedzy na temat fizjologii i anatomii człowieka. Punkt rehabilitacji we Wrocławiu oferuje usługę na terenie całego miasta z dojazdem do Klienta. Zapraszam do kontaktu.
Call Now Button