Terapia indywidualna

Terapia indywidualna jest kompleksowym działaniem, skupionym na potrzebach i dolegliwościach pacjenta. Umożliwia jak najszybsze odzyskanie pełnej sprawności fizycznej i psychicznej, a w konsekwencji – powrót do aktywności zawodowej, sportowej i optymalnego, codziennego funkcjonowania.

Terapia indywidualna – precyzyjna odpowiedź na potrzeby pacjenta

Prowadząc terapię indywidualną, staramy się jak najlepiej dopasować proponowane metody do problemów zdrowotnych, występujących u pacjenta:

  • prowadzimy dokładny wywiad i diagnostykę, określając cel i metody terapii,
  • wdrażamy leczenie, biorąc pod uwagę sugestie i samopoczucie pacjenta po poszczególnych zabiegach,
  • kontynuujemy pracę metodami umożliwiającymi osiągnięcie obranego celu,
  • proponujemy ćwiczenia do wykonywania w domu, które wzmocnią efekt terapii indywidualnej.

Swoje działania opieramy na ścisłej współpracy i porozumieniu z pacjentem, dbając o jego komfort psychiczny i fizyczny, a zarazem dążąc do jak najlepszych efektów terapii.

Metody stosowane w terapii indywidualnej

W czasie terapii indywidualnej sięgamy po różnorodne metody, które pozwolą na szybki i efektywny powrót do pełnej sprawności. Proponujemy masaże lecznicze, które pomagają w bólach kręgosłupa, stanach po urazach oraz wielorakich schorzeniach. Stosujemy terapię manualną, która niweluje zaburzoną mechanikę poszczególnych narządów ruchu. Odtwarzamy zaburzone lub utracone funkcje ruchowe, zmniejszamy dolegliwości bólowe oraz uczymy poprawnych wzorców, które zmniejszą ryzyko nawrotu nieprawidłowości.
Call Now Button