Czym jest masaż antycellulitowy?

  • 23 kwietnia 2018

Cellulit to przypadłość, która dotyka głównie kobiet w różnym wieku o różnej budowie ciała. Pojawia się on głównie na udach, pośladkach lub brzuchu w postaci grudek, które przypominają skórkę pomarańczową. Mówią: „Jeśli nie chcesz, aby dopadł ciebie, pij dużo wody i uprawiaj aktywność fizyczną, gdy jednak przydarzy ci się ten nieładny problem nie przejmuj się!”
Znam sposób jak mogę pomóc Ci się go pozbyć! Jest on przyjemny i całkowicie bezpieczny, mowa o masażu antycellulitowym, czym on jest? Już spieszę z wyjaśnieniem….

Masaż antycellulitowy

Czym jest masaż antycellulitowy? To masaż, który poprawia krążenie w miejscach zajętych „tym czymś”, rozbija powstałe grudki tłuszczu, odpręża i ujędrnia skórę, czyli pomaga zwalczyć nieładnie wyglądającą pomarańczową skórkę. Salony kosmetyczne oferują masaże specjalną głowicą (cellulogia lub lipomasaż) pod ciśnieniem, prawdopodobnie jest to najskuteczniejszy sposób na walkę z cellulitem. Ja wykonuję go za pomocą silikonowych baniek chińskich, które działają na tej samej zasadzie. Masaż antycellulitowy możesz wykonać także w domu.

Masaż w wodzie

W trakcie kąpieli, zacznij masować miejsce objęte cellulitem gąbką z ostrą stroną lub specjalną rękawicą. Okrężnymi ruchami przechodź od końcowych części nóg w górę i do środka ciała. Następnie polewaj prysznicem z dużym ciśnieniem miejsca zajęte cellulite. Dobrze jest wprowadzić termihydroterapię na przemian polewając się raz zimną, a raz ciepłą wodą.

Masaż w domu

Przed przystąpieniem do masażu, nałóż na uda preparat antycellulitowy. Zacznij masować od kolan, kierując się w stronę bioder. Okrężnymi ruchami dłoni, przesuwaj się w górę dodatkowo uciskając masowane miejsca. Roluj się skórę tak długo, aż zacznie się robić czerwona skóra. Następnie wykonuje się kilka ruchów, głaszczących od kolan w górę. Zamiast dłoni możemy użyć specjalny rolek masujących lub rękawic.

Olejek

Jeśli nie masz preparatu antycellulitowego, możesz wykonać samodzielnie olejek do masażu w domu.
2 łyżki miodu płynnego
5 kropli olejku pomarańczowego
1/3 szklanki oliwy z oliwek lub 2 łyżki oleju kokosowego (podgrzanego)
Wszystko razem dokładnie wymieszaj.
W ten sposób został przygotowany domowej roboty olejek do masażu antycellulitowego teraz tylko należy go wykorzystać i pożegnać cellulit na zawsze!

Zawsze możesz zadzwonić do nas i my wykonamy masaż za Ciebie ?

Call Now Button