Korzyści z masażu biurowego

  • 30 października 2019

Kto nie marzy o tym, aby w miejscu pracy proponowano mu masaż. Masaż biurowy stanowi nie tylko znakomity sposób na to, aby się zrelaksować, lecz także pozytywnie wpływa na organizm.

Masaż biurowy różni się od tego wykonywanego w SPA lub ośrodku rehabilitacyjnym tym, że jest przeprowadzany bezpośrednio w miejscu pracy. Pracownicy biurowi nie muszą zatem w specjalistyczne miejsca, aby rozluźnić mięśnie. Co więcej, masaż biurowy zajmuje od 15 do minut, więc nie zaburzy rytmu wykonywania obowiązków. W tak krótkim czasie masażysta jest w stanie zmniejszyć zarówno zmęczenie, jak i napięcie mięśniowe. Nie jest do niego potrzebne odpowiednie przygotowanie – masaż odbywa się na specjalistycznym krześle lub łóżku, które zapewniają masażyści. Pracownicy, na których przeprowadza się masaż, pozostają w ubraniu, co również zmniejsza czas trwania zabiegu.

Masaż biurowy stanowi znakomite rozwiązanie na obolałe, napięte mięśnie, co wynika z siedzącego trybu pracy. Pomaga również w walce z ogólnym zmęczeniem. Masaż biurowy nie tylko zmniejsza napięcie mięśni, lecz także pozwala wyzbyć się poczucia zmęczenia i stresu, a co za tym idzie – pozytywnie wpływa na efektywność zatrudnianych osób. Poprawia się bowiem koncentracja oraz samopoczucie pracownika, co przekłada się na osiągane przez niego rezultaty. Ponadto masaż odbywa się przy muzyce relaksacyjnej, co potęguje uczucie zrelaksowania.

Masaż biurowy przynosi również wymierne korzyści zdrowotne. Stanowi doskonały sposób, aby przeciwdziałać schorzeniom kręgosłupa, których źródeł upatruje się w siedzącym trybie pracy. Masażysta skupia się na częściach ciała najbardziej narażonych na przeciążenie, takich jak nadgarstki, kark, plecy oraz ramiona.

Masaż biurowy zwiększa ponadto poziom endorfin, dzięki czemu pracownicy czują się szczęśliwsi i zmotywowani do pracy. Dzięki masażowi biurowemu organizm danego pracownika łatwiej pozbywa się toksyn ze względu na pobudzenie krążenia krwi. Warto zatem zadbać o pracowników i zapewnić im chwilę relaksu w pracy, co przełoży się pozytywnie zarówno na ich zdrowie, jak i osiągane wyniki w pracy.

Jeżeli potrzebujesz masażysty, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Arkadiusz Bohonos

Fizjoterapeuta, Punkt Rehabilitacji, Wrocław

Call Now Button