Pracodawco – czy dbasz o swoich pracowników?

  • 16 grudnia 2019

Obecnie na rynku pracy sytuacja wygląda diametralnie inaczej, niż dawniej. Jeszcze 10 lat temu w wielu branżach rynek należał w pełni do pracodawcy. Obecnie pracownicy coraz częściej są chętni do zmiany pracy z powodu lepszych warunków, które może im zaoferować inna firma. Na dodatek, już na etapie rekrutacji potencjalny pracownik interesuje się nie tylko wynagrodzeniem, lecz również benefitami, jakie pracodawca może mu zapewnić.

Utrata dobrego pracownika, czy też zatrudnienie i wdrożenie nowej osoby, to dla każdej firmy ogromne koszty. Co najgorsze, trudno je wyliczyć w prosty sposób. Obecnie, dzięki tej świadomości, coraz więcej firm stara się dbać o swoich obecnych pracowników, zamiast pozwalać sobie na ich utratę.

W jaki sposób (oprócz wynagrodzenia) można zadbać o swoich obecnych pracowników, a także zachęcić nowe osoby do rekrutacji? Nic ponad zdrowie! Żyjemy w czasach dynamicznie rosnącej świadomości na temat szeroko pojętego zdrowia. Jeśli więc jako pracodawca rozumiesz, jak cenny jest kapitał ludzki, zadbaj o dobre samopoczucie swoich pracowników, a w niedługim czasie dobre imię na temat Twojej firmy będzie powszechne.

Pomyśl o regularnych masażach, zajęciach relaksacyjnych bądź sportowych i ergonomii stanowiska pracy. Świetnym pomysłem jest organizacja Dni Zdrowia w miejscu pracy – takie wydarzenie bardzo buduje świadomość na temat dbania o siebie, a także świadomość Twojej marki.

Żadna firma nie rozwinie się bez fantastycznej załogi, zadbaj o nią już dziś! Możesz to zrobić choćby angażując ich w gry sportowe z https://firmogranie.pl/

Jeżeli jesteś odpowiedzialny za Zasoby Ludzkie w swojej firmie i zainteresował Cię nasz artykuł, zapraszam serdecznie do kontaktu z nami.

Arkadiusz Bohonos

Fizjoterapeuta, Punkt Rehabilitacji, Wrocław

Call Now Button