Nadchodzi długi weekend – zadbaj o aktywny wypoczynek!

  • 14 sierpnia 2019

Dziś trochę mniej oficjalnie ? Już jutro zaczyna się długi weekend! Jak dobrze go wykorzystać, ładując baterie i dbając o swoje zdrowie jednocześnie?

W codziennym natłoku obowiązków bardzo łatwo zapomnieć o swoim zdrowiu. Problem polega na tym, że często przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, gdy zaczyna nas męczyć konkretna dolegliwość. Przez takie zaniedbanie trudno później wrócić do pełni zdrowia, dlatego zamiast je zaniedbywać, lepiej zadbać o nie w aktywny sposób.

Niezależnie od tego, czy planujesz urlop wyjazdowy, czy zostajesz w mieście, masz bardzo dużo możliwości, aby wypocząć i zrobić coś dobrego dla siebie!

  • Postaraj się – na ile jest to możliwe – nie zajmować się pracą w czasie wolnym. Jeżeli długi weekend planujesz wykorzystać do tego, by nadrobić swoje służbowe zaległości, postaraj się zaplanować chociaż jeden pełny dzień z dala od swoich obowiązków.
  • Odpocznij od natłoku informacji. Wycisz powiadomienia, nie sprawdzaj co chwilę maila a telefon wykorzystaj do umówienia się ze znajomymi lub rodziną.
  • Pomyśl o małym spa dla swoich spiętych mięśni i bolącego kręgosłupa – może warto zacząć odpoczynek od masażu?
  • Rusz się! I to dosłownie ? W wolnym czasie zrób coś dobrego dla swojego organizmu. Nie musi to być od razu sport wyczynowy – nawet godzinny spacer czy przejażdżka na rowerze będzie dla Ciebie prawdziwym zastrzykiem endorfin.
  • Zmień otoczenie – odkryj miejsca, w których rzadko bywasz. Spędź trochę czasu w parku, nad rzeką lub nad jeziorem. Ludzki organizm bardzo potrzebuje kontaktu z naturą, dlatego odłóż sprzątanie na deszczowe, jesienne popołudnia i pozwól sobie na trochę relaksu ?

Jeżeli chcesz skonsultować swoje aktywności fizyczne tak, by były one dla Ciebie bezpieczne i miały pozytywny wpływ na Twoje zdrowie, serdecznie zapraszam do kontaktu. Tymczasem życzę udanych nadchodzących dni i bardzo, bardzo proszę – zrób coś dobrego dla swojego zdrowia! ?

Arkadiusz Bohonos

Fizjoterapeuta, Punkt Rehabilitacji, Wrocław

Call Now Button